Nasza Pani
   
Msze Święte
     
niedziela:
godz. 8.00, 9.30 (w roku szkol.), 11.00 i 18.00
od poniedziałku do piątku:
godz. 17.00,
w soboty:
godz. 18.00.
   
Wokół katedry
       
Refleksje
 
Niezbędnik katolika
   
 Słowo Boże na dziś
   
Warto posłuchać 

Kontakt z parafią
       
ul. Katedralna 6
14-530 Frombork
tel.: 737 445 297
e-mail:
kancelaria@katedra-frombork.pl
   
Kancelaria parafialna
   
czynna:

wtorki i piątki
od 18.00 do 19.00
soboty od 9.00 do 11.00
       
Kancelaria jest nieczynna:
w święta kościelne i państwowe.
   
Numer konta BANK BGŻ:
36203000451110000003477780

Remonty
   
Konserwacje i inwestycje
 Projekt “Wozownia Sztuk”
Usługa nadzoru inw.

Galeria zdjęć
   

Info dla turystów
 
 Zwiedzanie Katedry      
 Media o nas
 Organy katedralne
   
Linki
     
  Polecane strony

Ogłoszenia duszpasterskie

16 lutego 2020
VI Niedziela Zwykła

 
«Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie.
A co nadto jest, od Złego pochodzi».
(Mt 5, 37)

Dziś naszymi ofiarami wspieramy Klasztor Sióstr Karmelitanek pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Bożej Rodzicielki Maryi w Spręcowie. Jest to jeden z dwóch klasztorów sióstr klauzurowych w naszej archidiecezji. Dzień Sióstr Karmelitanek skoncentrowany jest wokół Eucharystii i Liturgii Godzin, poprzez które obejmują cały świat, z jego radościami i smutkami, problemami i niepokojami. Mniszka Karmelitanka żyje z Jezusem ukrzyżowanym dla zbawienia świata, ofiarując siebie razem z Nim, uczestnicząc w misterium Jego śmierci i zmartwychwstania i w ten sposób ma swój udział w Jego dziele Odkupienia. Podziękujemy Siostrom Karmelitankom za ich modlitwę i troskę o parafie w archidiecezji. Za wykonane przez Siostry ornaty i obrusy do katedry.

W tym tygodniu:
- środa – 19 lutego nowe święto państwowe: Dzień Nauki Polskiej, uroczystości związane z 547 rocz. urodzin kanonika Mikołaja Kopernika. Święto Patrona naszej Szkoły. Msza św. w katedrze o godz. 10.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Janusza Ostrowskiego, Prepozyta Warmińskiej Kapituły Katedralnej. Dalsze uroczystości w Muzeum Mikołaja Kopernika, a także w Wozowni Sztuk – gdzie nastąpi około godz. 13.30 otwarcie dwóch wystaw: Studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego i Laureatów konkursu plastycznego dla uczniów ze szkół Powiatu Braniewskiego i Elbląskiego.
- sobota święto Katedry św. Piotra Apostoła; jednocześnie dzień Wieczystej Adoracji w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian na Wieczystą Adorację do Katedry. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 do wieczornej Mszy Świętej. Rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy Róże Różańcowe by podzieliły miedzy siebie czas Adoracji. Zapraszamy, aby choć przez krótki czas Adorować Najświętszy Sakrament. W sobotę można również uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła katedralnego i pobożne odmówienie: Ojcze nasz i Wierzę.

W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 – Msza św. zbiorowa za zmarłych w lutym któregokolwiek roku. Można dopisać imiona swoich bliskich zmarłych.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbiór jest przewidziany na 10 marca. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki.

Przypominamy, że Msze św. w tygodniu, od poniedziałku do piątku odprawiamy w kościele Św. Wojciecha.
W sobotę i w niedzielę odprawiamy w Katedrze.

Zostań Darczyńcą Katedry we Fromborku
Wystarczy wejść na stronę: http://katedra-frombork.pl/wsparcie.html
i dokonać przelewu.

Pozdrawiamy naszych Parafian, życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Nasze rodziny, ludzi chorych i starszych polecamy Matce Bożej, Naszej Pani. „Szczęść Boże!”

Copyright © Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku