Nasza Pani Fromborska
   
POLIPTYK     
   
Msze Święte
     
niedziela: 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00
- pon., śr., pt., sob. - 18.00
- wt. i czw. - 7.00
   
Wokół katedry
       
Ołtarze Katedry
Kaplica Szembeka
Na dziedzińcu
 Refleksje
Z historii Fromborka
   
Niezbędnik katolika
   
 Słowo Boże na dziś
   
Kontakt z parafią
       
ul. Katedralna 6
14-530 Frombork
tel.: 737 445 297
e-mail:
kancelaria@katedra-frombork.pl
   
Kancelaria parafialna
   
czynna:

od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 15.00
       
Kancelaria jest nieczynna:
w święta kościelne i państwowe.
   
Numer konta BANK BGŻ:
36203000451110000003477780

Remonty
   
Konserwacje i inwestycje
 Projekt “Wozownia Sztuk”
Usługa nadzoru inw.

Galeria zdjęć
   
 BIEŻĄCY ROK
Archiwum
  
Info dla turystów
 
 Zwiedzanie Katedry      
 Organy katedralne
Nowy Pałac Biskupi
   
Linki
     
  Polecane strony

Ogłoszenia duszpasterskie

25 lutego 2024 r.
II Niedziela Wielkiego Postu


«Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»
(Mk 1, 15)

Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania.

Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES obchodzona jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przeżywana pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Od lat, ofiary zbierane do puszek w II niedzielę Wielkiego Postu stanowią jałmużnę na misje i są przeznaczone na wsparcie działalności polskich misjonarek i misjonarzy. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” pomaga ponad 1700 misjonarzom pracującym w 99 krajach świata.

Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Msza Święta zbiorowa za zmarłych w lutym któregokolwiek roku o godz. 18.00.

Nabożeństwa pasyjne są pomocą we właściwym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu. Zapraszamy dziś o godz. 17.30  na Gorzkie Żale. Natomiast w piątki o godz. 18.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową.

We wtorek 27 lutego o godz. 6.30 - Nowenna Gietrzwałdzka.

W środy Wielkiego Postu trwamy na modlitwie Koronką do Siedmiu Boleści Maryi. Koronkę tę zatwierdził papież Benedykt XIII w 1724 r. Dziś znana jest w całym Kościele, a Matka Boża sama przypomniała o niej w czasie objawień w latach 80. w Kibeho, w Rwandzie. Były to pierwsze w XXI wieku objawienia maryjne uznane przez Kościół. Według bpa Jana Chrzciciela Gahamanyi, z diecezji Butare w Rwandzie, Maryja zwróciła się do jednej z widzących tymi słowami: „To, o co was proszę, to pokuta. Chcę jedynie skruchy” (31.05.1982). „Jeżeli będziecie odmawiać Koronkę do Siedmiu Boleści, rozważając ją, otrzymacie moc, by naprawdę żałować. Dziś wielu ludzi w ogóle nie umie prosić o przebaczenie. Nadal krzyżują mego Syna. Dlatego chciałam was przestrzec. Proszę cię, powiedz o tym całemu światu” (13.08.1982).
Koronkę do Siedmiu Boleści Maryi odmawiamy na zakończenie Mszy Świętej.

W środę 28 lutego o godz. 18.45 w Wozowni pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego. Na spotkaniach Kręgu Biblijnego poznamy historię przemawiania i działania Pana Boga w historii ludzkości. Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie człowiek zaczyna bardziej wierzyć, gdzie zaczyna robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Celem spotkań Kręgu Biblijnego jest nie tylko poznanie Biblii, ale uczynienie z niej Księgi, która jest światłem dla naszego życia. Krąg Biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. W Kręgu Biblijnym „nauczysz się rozpoznawać Oblicze Boga w słowach Boga”.

Pierwszy piątek miesiąca, 1 marca. Przed południem odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18 00 - Msza Święta. Po zakończeniu Mszy Świętej Droga Krzyżowa.

W piątek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.

Sobota, 2 marca. Pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.30 - Różaniec, godz. 18.00 - Msza Święta. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Róż Różańcowych w Wozowni.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na cele inwestycyjne parafii i utrzymanie dzieł powstałych.

Organizujemy czterodniową pielgrzymkę na Litwę w dniach 18-21.06.2024 r. Koszt 1290zł. Zapisy do 10 marca. Szczegółowy program. Zapraszamy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej, którą jako wspólnota parafialna będziemy chcieli odprawić w sobotę 16 marca w Głotowie k. Dobrego Miasta. Wyjazd o godz. 8.30. Koszt 60 zł. od osoby.
W programie: Msza Święta i Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Głotowie. W drodze powrotnej odwiedzimy bazylikę Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście oraz Sanktuarium Maryjne w Krośnie koło Ornety.
Prosimy o zapisywanie się na listę.
Więcej informacji o Kalwarii Warmińskiej w Głotowie na stronie: https://szlakswietejwarmii.pl/glotowo-kalwaria-warminska/

Niech Dobry Bóg udziela Wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, Nasza Pani, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

Copyright © Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku