Ogłoszenia duszpasterskie


23 kwietnia 2017
Niedziela Miłosierdzia Bożego, Rok A

"Te dwa promienie oznaczają Krew i Wodę, - blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; - czerwony promień oznacza Krew, która jest życiem duszy.
Te dwa promienie wyszły  z wnętrzności Miłosierdzia Mojego wówczas, kiedy konające Serce Moje zostało włócznią otwarte na krzyżu. Te promienie osłaniają dusze przed zagniewaniem Ojca Mojego. Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga. Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia."
(Dz. 299)Dzisiejsza niedziela
rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia Bożego. Taca przeznaczona jest na potrzeby Caritas.

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika,
  Głównego Patrona Polski
- wtorek Święto św. Marka, Ewangelisty
- sobota Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

W roku Jubileuszu 140 rocznicy Objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie organizujemy pielgrzymkę dekanalną. 17 czerwca 2017 – sobota po Bożym Ciele. Msza św. w Gietrzwałdzie o godz. 9.30, Droga Krzyżowa i wspólny posiłek. Koszt 50 zł. Tradycją jest, że do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej pielgrzymują Dzieci Pierwszokomunijne – zatem wyjazd jest dla dzieci i rodziców. Ale wszyscy chętni są zaproszeni. Jedziemy autokarem ale też można do nas dołączyć w Gietrzwałdzie.

W środę po Mszy św. odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby pogłębić swoją wiarę poprzez rozważanie Pisma Świętego i włączyć się w czytanie Pisma Świętego w czasie Mszy św.

W czwartki o godz. 18.00 w Kanonii Św. Ignacego próba chóru. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Niech Matka Boża, Pani Nasza Fromborska wyprasza nam łaski u Pana Boga na kolejny tydzień naszego życia


Zapowiedzi:
Mateusz Jussis, kawaler, zam. Rotmanka, Par. Św. Siostry Faustyny Kowalskiej
i Karolina Gąska, panna, zam. Rotmanka, Par. Św. Siostry Faustyny Kowalskiej     Zap. I

Copyright © Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku