Nasza Pani Fromborska
   
POLIPTYK     
   
Msze Święte
     
niedziela: 8.00, 9.30 (w roku szkolnym), 11.00 i 18.00
poniedziałek, środa, piątek i sobota - 18.00
wtorek i czwartek - 7.00
   
Wokół katedry
       
Ołtarze Katedry
Kaplica Szembeka
Na dziedzińcu
 Refleksje
Z historii Fromborka
   
Niezbędnik katolika
   
 Słowo Boże na dziś
   
Warto posłuchać 

Kontakt z parafią
       
ul. Katedralna 6
14-530 Frombork
tel.: 737 445 297
e-mail:
kancelaria@katedra-frombork.pl
   
Kancelaria parafialna
   
czynna:

od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 15.00
       
Kancelaria jest nieczynna:
w święta kościelne i państwowe.
   
Numer konta BANK BGŻ:
36203000451110000003477780

Remonty
   
Konserwacje i inwestycje
 Projekt “Wozownia Sztuk”
Usługa nadzoru inw.

Galeria zdjęć
   
Rok 2022
Archiwum
  
Info dla turystów
 
 Zwiedzanie Katedry      
 Organy katedralne
Nowy Pałac Biskupi
   
Linki
     
  Polecane strony

Ogłoszenia duszpasterskie

4 grudnia 2022
Druga Niedziela Adwentu
Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na potrzeby remontowo – konserwatorskie. Serdecznie dziękujemy za wspieranie naszych dzieł, w pracach remontowych, jak i utrzymaniu.
 
Roraty w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

W środę, 7 grudnia przypada pierwsza środa miesiąca. 6.30 Różaniec i modlitwa do Patronki miasta. 7.00 Roraty.

W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msza św. o godz. 18.00 w kościele św. Wojciecha.

Nabożeństwo zwane “Godziną łaski dla świata”  w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 8 grudnia, od godziny 12.00 do 13.00 w kościele św. Wojciecha – adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec.
U początków tego Nabożeństwa są objawienia prywatne Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. Najbardziej pamiętne objawienie Maryi miało miejsce 8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari. Maryja powiedziała:
Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.
Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.
Maryja prosiła, aby ustanowić to nowe nabożeństwo w całym Kościele. Wskazała także na swoje Serce:
Spójrz na to Serce, które tak umiłowało ludzkość, ale większość ludzi tylko rzuca w nie obelgami. Jeśli dobrzy i źli zjednoczą się w modlitwie, dostąpią przez to Serce miłosierdzia i otrzymają dar pokoju.
Maryja zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do Kościoła i tam się modlić. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy – tam, gdzie akurat przebywamy. Pamiętajmy, by powierzać Niebu nie tylko intencje swoje i swojej rodziny, ale także pokój na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników. Maryja pragnie bowiem wyprosić nawrócenie dla wielu grzeszników. Nie zapominajmy też o dziękczynieniu.

Opłatki wigilijne i  świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć po każdej Mszy św., lub w kancelarii parafialnej.

W związku z realizacją koncertu kolęd w Katedrze, Msze św. i Nabożeństwa do piątku 9.12 (włącznie), będą sprawowane w kościele św. Wojciecha.
Koncert Kolęd będzie emitowany w święta, na antenie TVP 1 i TVP NAUKA.

Wzorem lat ubiegłych chcielibyśmy wspomóc naszych potrzebujących Parafian paczkami świątecznymi. „Siatka Miłosierdzia”. Artykuły spożywcze można przynosić do Katedry lub na plebanię od niedzieli 18 grudnia do wtorku 20 grudnia. 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego czasu Adwentu. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Copyright © Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku