Nasza Pani Fromborska
   
POLIPTYK     
   
Msze Święte
     
niedziela: 8.00, 9.30 (w roku szkolnym), 11.00 i 18.00
poniedziałek, środa, piątek i sobota - 18.00
wtorek i czwartek - 7.00
   
Wokół katedry
       
Ołtarze Katedry
Kaplica Szembeka
Na dziedzińcu
 Refleksje
Z historii Fromborka
   
Niezbędnik katolika
   
 Słowo Boże na dziś
   
Warto posłuchać 

Kontakt z parafią
       
ul. Katedralna 6
14-530 Frombork
tel.: 737 445 297
e-mail:
kancelaria@katedra-frombork.pl
   
Kancelaria parafialna
   
czynna:

od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 - 15.00
       
Kancelaria jest nieczynna:
w święta kościelne i państwowe.
   
Numer konta BANK BGŻ:
36203000451110000003477780

Remonty
   
Konserwacje i inwestycje
 Projekt “Wozownia Sztuk”
Usługa nadzoru inw.

Galeria zdjęć
   
Rok 2022
Archiwum
  
Info dla turystów
 
 Zwiedzanie Katedry      
 Organy katedralne
Nowy Pałac Biskupi
   
Linki
     
  Polecane strony

Ogłoszenia duszpasterskie

2 października 2022
Dwudziesta Siódma Niedziela ZwykłaDziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

W naszej wspólnocie gościmy dziś ks. Mateusza Szerwińskiego oraz zespół muzyki sakralnej Capella Caelestis. Ks. Mateusz jest diecezjalnym duszpasterzem muzyków kościelnych diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.
12.00 - koncert muzyki sakralnej zespołu Capella Caelestis, w składzie:
Magdalena Makowska Pabich – sopran;
Dominika Pradella, Maryla Stasiak – skrzypce;
Natalia Kowalska – wiolonczella;
Ks. Mateusz Szerwiński – homilia, prowadzenie, organy;
oraz Marek Rogalski – organy.
Po koncercie zapraszamy na wspólne spotkanie do Wozowni

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Taca przeznaczona na potrzeby remontowe oraz na utrzymanie dzieł już powstałych.

Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym we wtorki i czwartki o godz. 6.30, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.30. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

Pierwsza środa miesiąca. Różaniec w intencji parafii, rodzin i o pokój na świecie oraz modlitwa do Patronki Miasta o godz. 17.30. Msza Święta o godz. 18.00.

Pierwszy czwartek miesiąca. Różaniec oraz modlitwy o powołania do służby w Kościele o godz. 6.30.

W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca Przed południem odwiedzimy Osoby chore i starsze z posługą sakramentalną. 17.30 Różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi świętej w czasie trwania adoracji.

W niedzielę 9 października po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie rodziców dzieci  przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Halina Futa (pogrzeb we wtorek 4.X). Niech wszechmogący Bóg okaże Jej swoje miłosierdzie, aby mogła radować się życiem wiecznym. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła. 
Copyright © Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku