Ogłoszenia duszpasterskie

21 maja 2017
VI Niedziela Wielkanocna


«Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca,
a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy
».
(J 14, 15)W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci z trzeciej klasy przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Próby przed Uroczystością - od poniedziałku do czwartku o godz. 16.00. Obecność Rodziców obowiązkowa.

W piątek o godz. 16.00 Nabożeństwo Pokutne - spowiedź dla dzieci, Ich Rodziców, Chrzestnych i krewnych.

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

W piątek przypada Dzień Matki naszą modlitwą ogarniamy nasze Mamy.

W piątek w Olsztynie święcenia diakonatu przyjmą alumni roku V z naszego Seminarium. W sobotę natomiast święcenia kapłańskie. Módlmy się za 8 nowych kapłanów, którzy zostaną posłani do parafii naszej Archidiecezji.

Zapraszamy na pielgrzymki parafialne: 17 czerwca 2017 – sobota po Bożym Ciele – do Gietrzwałdu - koszt 50 zł. Przypominamy uczestnikom pielgrzymki do Rzymu, że należy wpłacić pozostałą część październikową pielgrzymkę. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.

Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Matce Bożej, Pani Naszej Fromborskiej polecamy Solenizantki i Solenizantów tego tygodnia, prosząc by Maryja wypraszała dla Nich łaski u Pana Boga.


Włączmy się w modlitwę za dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej i Ich Rodziców:
Panie Jezu Chryste, Ty powiedziałeś: „pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”, wejrzyj łaskawie na te dzieci Twoje, które po raz pierwszy przyjmą chleb życia wiecznego, uczyń ich serca godnym mieszkaniem dla Ciebie i obdarz je żywą wiarą, mocną nadzieją i gorącą miłością. Zgromadź razem dzieci i ich rodziców przy swoim ołtarzu. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.ODSZEDŁ DO DOMU OJCA: + Waldemar Grodzki
Copyright © Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku