Nasza Pani
   
Msze Święte
     
niedziela:
godz. 8.00, 9.30 (w roku szkol.), 11.00 i 18.00
od poniedziałku do piątku:
godz. 17.00,
w soboty:
godz. 18.00.
   
Wokół katedry
       
Refleksje
 
Niezbędnik katolika
   
 Słowo Boże na dziś
   
Warto posłuchać 

Kontakt z parafią
       
ul. Katedralna 6
14-530 Frombork
tel.: 737 445 297
e-mail:
kancelaria@katedra-frombork.pl
   
Kancelaria parafialna
   
czynna:

wtorki i piątki
od 18.00 do 19.00
soboty od 9.00 do 11.00
       
Kancelaria jest nieczynna:
w święta kościelne i państwowe.
   
Numer konta BANK BGŻ:
36203000451110000003477780

Remonty
   
Konserwacje i inwestycje
 Projekt “Wozownia Sztuk”
Usługa nadzoru inw.

Galeria zdjęć
   

Info dla turystów
 
 Zwiedzanie Katedry      
 Media o nas
 Organy katedralne
   
Linki
     
  Polecane strony

Ogłoszenia duszpasterskie

29 marca 2020
V Niedziela Wielkiego Postu

 
«Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?»
(J 11, 25)


W związku z zarządzeniem władz państwowych oraz dekretem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego liczba osób uczestniczących w liturgii nie może przekroczyć 5 osób, nie licząc kapłanów i posługujących podczas liturgii. W związku z tym pierwszeństwo w uczestnictwie we Mszy Świętej mają osoby, które zamówiły konkretną intencję mszalną. Prosimy o wyrozumiałość.

Dziś o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych w marcu któregokolwiek roku. Można dopisać imiona bliskich zmarłych.

Seminarium Duchowne Hosianum w Olsztynie prowadzi „sztafetę modlitewną” i właśnie w przyszłą niedzielę Ksiądz Rektor wraz z Klerykami modli się o powołania i za księży z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się obchody Wielkiego Tygodnia. W Niedzielę Męki Pańskiej czyli Palmową w tym roku nie odbędzie się procesja z poświęceniem palm. Zgodnie z dekretem Księdza Arcybiskupa można je pobłogosławić uczestnicząc w transmisji Mszy Świętej z pobłogosławieniem palm. Msza Święta o godzinie 11.00 będzie transmitowana przez parafialnego facebooka, można też otworzyć przez stronę internetową parafii.

Kancelaria parafialna jest czynna w godzinach urzędowania  jedynie telefonicznie. Podczas dyżurów można telefonicznie zamawiać intencje mszalne, jak też załatwiać część niezbędnych formalności.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa będą się odbywać bez udziału wiernych. Zapraszamy zatem całą wspólnotę parafialną do łączności modlitewnej we własnych rodzinach, codziennie o godz. 20.30, gdy odmawiamy Różaniec. Droga Krzyżowa w piątek będzie transmitowana przez internet.

Osoby chore, pragnące przystąpić do sakramentów świętych w okresie wielkopostnym, jak i osoby pragnące skorzystać z sakramentu pokuty mogą kontaktować się z kancelarią parafialną, bądź bezpośrednio z księdzem Łukaszem 509 637 845.

Msze Święte odprawiamy w katedrze przy ołtarzu świętej Rozalii.

Prosimy o zainteresowanie się osobami starszymi i samotnymi i pomoc w robieniu zakupów.


Podchodząc do rozdającego komunię należy wyciągnąć obie ręce tak, by prawa dłoń podtrzymywała lewą; prawa u dołu, lewa z góry.
Na tę lewą dłoń Ksiądz kładzie Hostię.
Przyjmujący spożywa Hostię tak, że prawą ręką bierze Hostie leżącą w lewej ręce i wkłada do ust - stojąc tak, by udzielający  Komunii szafarz mógł zobaczyć, że faktycznie ją spożywamy.   

Copyright © Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku