KRĄG BIBLIJNY


Grupa, która stawia sobie za cel stworzenie przestrzeni,
w której mogliby się spotkać ci, którzy chcą usłyszeć,
co Duch św. mówi poprzez Słowo Pisma Świętego.

Hojny siewca rzuca ziarno – słowo Boże – na glebę serca ludzkiego. To nasionko zawiera w sobie cały potencjał wzrostu i jakości. Ma moc przynieść owoc obfity. Bóg ze swej strony czyni wszystko co możliwe, by ziarno przyniosło plon stokrotny, a cała reszta zależy od człowieka. W powieści o siewcy Nauczyciel tłumaczy dlaczego mimo tak dobrego ziarna nie ma żadnego plonu:
NIEPOROZUMIENIE – nie rozumiem tego co czytam… to zbyt trudne. Wielu się zniechęca, zamyka Biblię i już do niej nie sięga. Gdyby tak uczyniło dziecko rozpoczynające naukę czytania, to nigdy w życiu nie posiadłoby tej umiejętności. Diabłu właśnie na tym zależy, byś zatrzasnął Biblię, byś się zniechęcił.
NIESTAŁOŚĆ – stać nas na wielkie zrywy, trudniej o codzienny, mozolny wysiłek, o stałość, o wierność. Ziarno rośnie bardzo powoli, ale konsekwentnie. Trzeba byśmy dali mu czas i otoczyli je opieką.
ZBYTNIE ZATROSKANIE – nie troszcie się zbytnio o życie, co macie jeść, ani o ciało, czym macie się przyodziać (Łk 12, 22-23). Jednak większość czasu zajmują nam troski doczesne, nie mówiąc o ułudzie bogactwa, która wysysa z człowieka wszelkie soki żywotne (bo, któż nie chce mieć więcej wciąż więcej i więcej).

- a gdyby z Biblią obchodzić się jak z telefonem komórkowym?
- byłaby zawsze w kieszeni
- zaglądałoby się do niej kilka razy dziennie
- wracałoby się do domu w razie gdyby się jej zapomniało
- a gdyby używać jej do otrzymywania wiadomości tekstowych?
- a gdyby traktować ją jako coś, bez czego nie można żyć?
- A gdyby dać ją dzieciom w prezencie?
- a gdyby używać jej w podróży?
- a gdyby używać jej w nagłych wypadkach?

Z tym, że Biblia jest praktyczniejsza od telefonu komórkowego, nie musimy się martwić, że nagle zerwie się połączenie, ponieważ Bóg już zapłacił rachunek!

Nasze spotkania odbywają się w środę po wieczornej Mszy Świętej.
Zapraszamy każdego, kto chce posłuchać i rozważyć słowo Boże.
Przyjdź, posłuchaj, módl się razem z nami, nie musisz nic mówić,
wystarczy że będziesz.
Krąg Biblijny prowadzi ks. Krzysztof Narloch.

 
Czytaj, wczytuj się w Ewangelię - a znajdziesz tam drogocenną perłę, znajdziesz Jezusa, który stanie się nieodłącznym Towarzyszem twego życia, który będzie ci Doradcą najlepszym w wątpliwościach, Siłą w słabości, Nauczycielem w chwilach ciemności.
św. Urszula Ledóchowska
Copyright © Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku