Msze Święte
     
niedziela:
godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00
od poniedziałku do piątku:
godz. 17.00,
w soboty:
godz. 18.00.

Niezbędnik katolika
   
 Słowo Boże na dziś
   
Warto posłuchać 

Kontakt z parafią
       
ul. Katedralna 6
14-530 Frombork
tel.: 737 445 297
e-mail:
kancelaria@katedra-frombork.pl

Kancelaria parafialna
   
czynna:

wtorki i piątki
od 18.00 do 19.00
soboty od 9.00 do 11.00
       
Kancelaria jest nieczynna:
w święta kościelne i państwowe.
   
Numer konta BANK BGŻ:
36203000451110000003477780

Remonty
Konserwacje i inwestycje
 Projekt “Wozownia Sztuk”

Galeria zdjęć
   

Info dla turystów
 
 Zwiedzanie Katedry
       
 Media o nas
   
 Organy katedralne
   
 Jak dojechać:


Linki
     
  Polecane strony

22 grudnia podczas Mszy św
. o godz. 9.30 odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Chociaż ozdób w tym roku było mniej niż w poprzednich, to wszystkie były piękne i starannie wykonane. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc Dzieciom w przygotowanie dekoracji.10 grudnia Pan Marek Omieczyński, atrysta ze Sztumu zawiesił XIV stację Drogi Krzyżowej.
Zdjęcia całej Drogi Krzyżowej można obejrzeć w galerii.


6 grudnia rozpoczęły się Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je Ks. dr hab. Marcin Wysocki, profesor KUL. Po Mszy Świętej odbyła się procesja ku czci św. Mikołaja, z katedry do dawnego kościoła parafialnego. Na zakończenie uczestnicy procesji otrzymali od Świętego Mikołaja słodką monetę. Niech ona przypomina nam o "posagu" wiary, który darmo otrzymaliśmy by go strzec i pomnażać.24 listopada, w piątą rocznicę śmierci Ks. Prałata Tadeusza Graniczki
, w katedrze odprawiona została Msza Święta. Po niej, na cmentarzu przy grobie złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze i odmówiliśmy modlitwy za zmarłego kapłana.
23 listopada, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, pod opieką Księdza Łukasza, uczestniczyła w archidiecezjalnym spotkaniu młodych - "Przystań Młodych" Ostróda 2019. Był to dobry czas doświadczenia wiary i bliskości Pana Boga oraz wspólnej zabawy i radości.


22 listopada - wspomnienie św. Cecylii  patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji odprawiona została Msza Święta w intencji organisty oraz chóru parafialnego, a po niej odbyło się tradycyjne spotkanie "cecylkowe".
Życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia, pięknych głosów, wytrwałości oraz długich lat pięknego wykonywania muzyki, dającego satysfakcję i radość ze służenia swoim talentem Panu Bogu i wspólnocie Kościoła.


Warto przeczytać!

O prowadzonych remontach w katedrze i skali potrzeb niezbędnych, aby zachować ją dla przyszłych pokoleń.
Wywiad z ks. proboszczem Jackiem Wojtkowskim.
Copyright © Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku