PROGRAM

2 lipca, niedziela, godz.15:30
Koncert inauguracyjny

Arno Hartmann (Niemcy), dyrygent
Roman Perucki, organy
Łukasz Długosz, flet
Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina


J.S. Bach (1685-1750)
Preludium i fuga Es-dur BWV 552
 
Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791)
Symfonia nr 41 C-dur Jowiszowa
 
Enjott Schneider (*1950)
Bernardus Fresken,
(Koncert na flet,  organy i orkiestrę    )     
1. ROSA CANINA,
2. MĄDROŚĆ DRZEW,
3. SALVE REGINA,
4. BURZA OGNIA: UNIO MYSTICA


9 lipca, niedziela, godz. 15:30
Andrzej Chorosiński, organy

Johann Sebastian Bach  (1685-1750)
Toccata i Fuga d-moll BWV 565

Carl Philipp Emanuel Bach (1714-1788) 
Sonata g-moll H 87 Wq 70.6
Allegro moderato – Adagio – Allegro

Johann Sebastian Bach/A.Vivaldi   
Koncert a-moll BWV 593
Allegro  – Adagio – Allegro

Felix Mendelssohn-Bartholdy(1809-1847)
VI Sonata d-moll

Louis Vierne (1870-1937)
Carillon de Westminster, op. 54, no.6


16 lipca, niedziela, godz. 15:30
Ludmiła Gołub (Rosja), organy

Juan Bautista José Cabanilles (1644-1712) 
Batalla Imperial

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Toccata i Fuga F-dur BWV 540

Johann Sebastian Bach (1685-1750) 
Fantazja chorałowa 
Jesu, meine Freude BWV 713a

Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791)
Uwertura ze Suity C-dur KV 399

Edward Elgar (1857-1934)
Marche Imperiale op.32

Aleksandr Skriabin (1872-1915)
2 Preludia: op.45 nr 1 i op. 51 nr 2

César Franck (1822-1890)
Chorał nr 1 E-dur


23 lipca, niedziela, godz. 15:30

Wolfgang Seifen (Niemcy), organy

Improwizacje

1. Preludium, Adagio i Fuga
(w stylu niemieckiego baroku)

2. Drei Charakterstücke
-  Cantilene
-  Scherzo
-  Arabeske

3. Tryptyk symfoniczny
-  Andante/Allegro vivace
-  Danse macabre
-  Finale

30 lipca, niedziela, godz. 15:30
Marek Stefański, organy

Mikołaj z Krakowa (XVI w.)
Salve Regina

Dietrich Buxtehude (1637-1707)
Fuge giga BuxWV 174b

Johann Gottfried Walther (1684-1748)
Partita chorałowa
Vater unser im Himmelreich

Jeremiah Clarke (1674-1707) 
Suita teatralna w 7 częściach

Johann Sebastian Bach (1685-1750) 
Schmuecke dich, o liebe Seele
 z Chorałów Schublerowskich BWV 654

Johann Sebastian  Bach (1685-1750) 
Uwertura, Recytatyw, Aria i Fuga-Chorał
na podstawie Kantaty BWV 1083
(opr.: M. Stefański)


6 sierpnia, niedziela, godz. 15:30

Josef Still  (Niemcy), organy


César Franck (1822-1890)
III Chorał a-moll

Johann Ludwig Krebs (1713-1780) 
Fantasia sopra
Freu dich sehr, o meine Seele

Tańce z XVI w.:
Anonnim (ok. 1593) – Intrada
Pierre Phalese (ok .1583) - Almande Poussinghe
Bernhard Schmid (ok. 1577) - Ein schoener Englischer Dantz
Bernhard Schmid (ok. 1577) -La Corante du roy
Pierre Phalese (ok. 1583) - Ungaresca

Feliks Nowowiejski (1877-1946)
II Symfonia na organy g-moll op. 45 Nr 2
1. Preludio festivo
2. Adagio (Przed krucyfiksem
w kościele Mariackim w Krakowie)
3. Finale (Recitativo - Fuge)

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Passacaglia i fuga c-moll BWV 582

13 sierpnia, niedziela, godz. 15:30
Arkadiusz Popławski,  organy
Chór Kameralny „Ad libitum”, dyrygent – Izabella Zielecka-Panek

Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791)
Msza Koronacyjna C-dur, KV 317

Jan Pieterszoon Sweelinck (1562 - 1621)
Echofantazja a

Girolamo Frrescobaldi (1583 - 1643)
Toccata prima

Jan Sebastian Bach (1685 - 1750)
Sonata Triowa III d-moll, BWV 527

Max Reger (1873 - 1916)
Toccata i fuga d-moll op. 59, nr. 5 i 6

Arkadiusz Popławski (*1975)
Śpiew duszy

Jehan Alain (1911 - 1940)
Litania

Eugène Gigout (1844 - 1925)
Toccata h - moll


Copyright © Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku